Arabic English Turkish

Tüm Haberler

AKADDER Geleneksel Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı

AKADDER Adana Temsilciliği ve Ülfet Derneği EKE Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Yıl Sonu Etkinliği’ Adana Merkez Camii’nde gerçekleştirildi.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana Temsilciliği ile Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından geleneksel hale getirilen yıl sonu etkinliklerinin 2022 programı 18 Haziran Cumartesi günü Adana Merkez Camii ve bahçesinde gerçekleştirildi. Etkinliğe dernek ve komisyon yöneticileri ve üyelerin yanı sıra çok sayıda gönüllü aile katılım gösterdi.

Sembolik okuma etkinliği, piknik, çocuk yarışmaları ve cemaatle namaz gibi içeriklere sahip programda aileler hoşça vakit geçirirken, çocuklar da doyasıya eğlendi. EKE öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan yıl sonu programı, ikindi namazının cemaatle kılınması ve cami içerisinde yetişkinler ve çocukların kurduğu halkalarda yarım saatlik sembolik kitap okuması ile devam etti. Yetişkinlerin Prof. Dr. Mehmet Görmez’in “Gençliğin Anlam Arayışı” adlı eseri, çocukların da seviyelerinde uygun kitapları okuduğu okuma etkinliği kısmının akabinde AKADDER Adana sorumlusu Şeyma Bulut ile Ülfet Derneği EKE Komisyonu sorumlusu Buket Makas, birer esere dair değerlendirmede bulunarak, katılımcılara program içeriğinden bahsetti.

Daha sonra cami bahçesinde geçilerek topluca piknik yapılıp, çocuk yarışmaları düzenlendi.

AKADDER Geleneksel Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı

AKADDER, MEHMET GÖRMEZ’İN “GENÇLİĞİN ANLAM ARAYIŞI” KİTABINI TAHLİL ETTİ

AKADDER Osmaniye Temsilciliği 21 Mayıs Cumartesi günü, İLSANDER Veli Aba Konferans Salonunda Prof. Dr. Mehmet Görmez ‘in "Gençliğin anlam arayışı" kitabını tahlil etti.

Gerçekleştirilen Kitap tahlilinde kitap ile ilgili şu çıkarımlarda bulunuldu;

Kitapta; Dijitalleşmenin beraberinde getirdiği bilgi kaosu ve yorum anarşisinin, genelde insanlığın, özelde gençliğin anlam arayışını bir krize dönüştürdüğü gerçeğinden hareketle, din ile ilişkilerdeki zorlukları aşacak, insanı beşeriyetten ademiyete, ademiyetten insaniyete yüceltecek bir yol haritası sunmaktadır. Bilhassa gençlerimize sanal ekran uygarlığında hayâ ile nasıl hayat bulanacağına dair bir usul önerilmektedir.

Ayrıca bu kitap, “Batı, İslam’a neden Peygamberimiz üzerinden saldırıyor? Din ve medeniyet açısından Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim için ne ifade ediyor? Ayasofya’nın, İslam’ın mabet hukukunda nasıl bir yeri vardır?” gibi güncel meselelere derinlikli dinî bakış açıları getirmektedir

 

AKADDER, MEHMET GÖRMEZ’İN “GENÇLİĞİN ANLAM ARAYIŞI” KİTABINI TAHLİL ETTİ

“Süreklilik ve Değişim Ekseninde Aile Olmak” Kitabı Tahlil Edildi

Anadolu Kadın ve Aile Derneği İstanbul Genel Merkezi tarafından 22 Ocak Cumartesi günü “Süreklilik ve Değişim Ekseninde Aile Olmak” kitabından Mehmet Görmez’in “Toplumun Temeli, Birey Değil Ailedir”, Cihan Aktaş’ın “Aile, Bir Hayat Okuludur” ve Alev Erkilet’in “Değişen Dünyada Kadın, Aile ve Sosyal Politikalara Dair Bazı Değerlendirmeler” adlı makalelerinin tahlili yapıldı.

“Süreklilik ve Değişim Ekseninde Aile Olmak” Kitabı Tahlil Edildi

AKADDER Adana’dan ‘Rotamız Adana’ Etkinliği

 AKADDER Adana Temsilciliği, gönüllülerine yönelik 'Rotamız Adana' adlı bir şehir içi gezi etkinliği düzenledi.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana Temsilciliği, geleneksel kültür etkinlikleri kapsamında 21 Mayıs Cumartesi günü gönüllülerine yönelik bir şehir içi gezi programı tertipledi. ‘Rotamız Adana’ adlı etkinliğe Akadder Adana yöneticileri ile çok sayıda gönüllü iştirak etti. Sabah saatlerinde başlayan etkinlik, sırasıyla Yağ Camii, Ulu Camii, Büyük Saat, Yeni Camii, Ramazanoğlu Mescidi ve Konağı ile Taş Köprü’nün gezilmesi ile devam etti.

Eğitimci Harun Saygılı rehberliğinde gerçekleşen etkinlikte, katılımcılara Adana'nın tarihi ve turistik mekânlarının tarihsel süreci aktarıldı. Yapılan gezi etkinliği akabinde katılımcılara Ülfet Derneği genel merkezinde yemek ikramında bulunularak program sonlandırıldı.

AKADDER Adana’dan ‘Rotamız Adana’ Etkinliği

AKADDER Adana “Yoldaki Mühendis” Adlı Kitabı Tahlil Etti

 AKADDER Adana Temsilciliği, “düzenlediği kitap tahlil programında “Yoldaki Mühendis” adlı kitabı gündemine aldı.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana Temsilciliği’nin eğitimcilerine yönelik olarak aylık periyotlarla düzenlediği kitap tahlil programlarının sonuncusu 30 Mart Çarşamba günü Ülfet Derneği genel merkezinde yapıldı. Abdullah Galip Bergusi’nin kaleme aldığı “Yoldaki Mühendis” adlı kitabı okuyanlarca icra edilen kitap kritiğinde katılımcılar söz alarak kitaba dair değerlendirmelerde bulundu.

AKADDER Adana “Yoldaki Mühendis” Adlı Kitabı Tahlil Etti
Image
Arabic English Turkish