Arabic English Turkish

Tüm Haberler

“Santur Resitali” düzenlendi

Anadolu Öğrenci Birliği Ankara şubesi santur resitali düzenledi. 27 Mart Pazar günü gerçekleştirilen resitale birçok ilgili sanatsever katıldı. İranlı Santur Sanatçısı Mohammad Sarhangi tarafından verilen resitale Anadolu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri yanı sıra ilgili birçok öğrenci ve davetli katıldı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi olan İranlı Mohammed Sarhangi İran’a özgü Santur Enstrümanı çalmakta ve aynı zamanda Santur kursların eğitimci olarak çalışmaktadır.

“Santur Resitali” düzenlendi

AÖB Öğrencileri İftarda Buluştu

AÖB Adana üniversite öğrencileri, Ülfet Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Adana gönüllüsü bir grup üniversite öğrencisi, Ülfet Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve 2022 ramazan ayı süresince de icra edilecek “4 Salı, 4 İftar, 4 Hatip” adlı programa katılım gösterdi. Öğrenciler, program öncesinde dernek yöneticileriyle de bir hasbihal gerçekleştirdi.

 

AÖB Öğrencileri İftarda Buluştu

Ortaöğretim Birimi’nden Teşkilat Ziyareti

Anadolu Federasyonu Ortaöğretim Birimi yönetimi, birçok ili kapsayan teşkilat ziyaretlerinde bulundu.

Anadolu Federasyonu Ortaöğretim Birimi YK Başkanı Ergül Akduman başkanlığındaki heyet, farklı illerde birim bünyesinde faaliyetlerde gösteren komisyonları kapsayan bir teşkilat ziyareti gerçekleştirdi. Şanlıurfa, Gaziantep, Nizip, Kahramanmaraş, Adana ve Hatay/Reyhanlı'daki ortaöğretim komisyonlarının yönetimleriyle bir araya gelen genel merkez heyeti, yapılan faaliyetleri değerlendirip gençlik çalışmalarında karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri üzerine görüşler bildirdi. Yaklaşan Ramazan ayı içerisinde yapılması planlanan faaliyetler üzerinde de durulan ziyaretlerde, genel ve koordineli etkinliklerin hayata geçirilmesi de gündem edildi.

Ortaöğretim Birimi’nden Teşkilat Ziyareti

AÖB Adana ‘Öncü Şahsiyetler’i Konuştu

 AÖB Adana üniversite öğrencileri, “Öncü Şahsiyetler” adlı bir salon programı düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Adana kız üniversite öğrencileri tarafından hanımlara özel olarak düzenlenen “Öncü Şahsiyetler” adlı program, 26 Mart Cumartesi günü Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda yapıldı. Programa AÖB Adana yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetli de katıldı. İki oturum şeklinde icra edilen program, Rümeysa Deveci ile Nisa Nur Gökdal’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavet akabinde ise programın ilk bölümüne geçildi.

Program çerçevesinde öncü şahsiyetlerden Şule Yüksek Şenler’i Melike Saylan, Malcolm X’i Rümeysa Saylan, Metin Yüksel’i İkbal Rana Kolan, Şeyh Ahmed Yasin’i Melike Makas, Zeynep Gazali’yi Sema Nur Soncan, Hasan el-Benna’yı Dilan Oğuz, Muhammed Mursi’yi İrem Nur Korkmaz, Esma Biltaci’yi Elif Berfin Yılmaz, Aliya İzzetbegoviç’i İlknur Bakım, Rachel Corey’i Elif Nur Canlı ve Furkan Doğan’ı Gülbeyaz Demirtaş adlı üniversite öğrencileri sırasıyla anlatarak misafirleri bilgilendirdi.

İlk bölümdeki sunumların ardından kısa bir ara verilerek programın ikinci etabına geçildi. Sunumların sonlanmasının ardından da ezgi dinletisinde bulunuldu.

AÖB Adana ‘Öncü Şahsiyetler’i Konuştu
Image
Arabic English Turkish