Arabic English Turkish

Tüm Haberler

Osmaniye STK Kadın Temsilcileri Yazar Emiyra Bayrak ‘la Bir Araya Geldi

Osmaniye ‘de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Üye ve Gönüllü Kadın temsilcileri belli aralıklarla yaptıkları toplantılarında 26 Eylül Pazartesi günü yeni toplantı gerçekleştirildi.

Gerçekleşen toplantı, Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği (İLSANDER) ev sahipliğinde, Mekke'nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşu Kadın Kolları’nın Yöneticisi ve üyesi Yazar Emiyra Bayrak’ın katılımı ile Fuat Sezgin Kitap Kahve’de yapıldı.

 

Osmaniye STK Kadın Temsilcileri Yazar Emiyra Bayrak ‘la Bir Araya Geldi

Üniversiteli Öğrencilerle Tanışma Kahvaltısı

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği (İLSANDER) Ortaöğretim Birimi ve Anadolu Öğrenci Birliği Temsilciliğince (AÖB) 17 Eylül Cumartesi günü Üniversite tercihini Osmaniye İline yapan öğrenciler ile Birim Sorumluları ve Dernek Yönetim Kurulu Başkanının da katıldığı, ortak tanışma kahvaltısı düzenledi.

Kahvaltıda söz alan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Bal," Gençler; Üniversite ortamı yeni bir ufuk ve olgunlaşma ortamıdır. Üniversite kendimizi daha ileri noktalara taşımak için bir basamaktır. Bu bağlamda şunlar hatırlamak gerekiyor; Sivil Toplum kuruluşlarında gönüllü olmak tecrübe açısından ikinci bir Üniversite okumak ve yaşamak gibidir. Sivil Toplumla iç içe geçmeyen bir Üniversite öğretimi birçok açıdan eksik kalır. Ailenizden ve yakın sivil toplum çevrenizden almış olduğunuz değerleri yenileyerek ve geliştirerek kendimizi var kılacağımız ortamlardır. Hepinize hoş geldiniz diyor, hayırlı ve bereketli bir tahsil hayatı diliyorum." şeklinde hitap etti.

Kahvaltıda dernek ve AÖB’de yapılan faaliyetlerin bilgilendirmesinin ardından hasbihalle sona erdi.

Üniversiteli Öğrencilerle Tanışma Kahvaltısı

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Öğrencileri, Osmaniye’de Bir Araya Geldi

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Osmaniye Temsilciliğince 14 Ağustos Pazar günü, ülkemizin çeşitli şehirlerinde yükseköğretim gören Osmaniye’li öğrenciler, Zorkun Yaylası’nda bir araya geldi. Her yıl yaz aylarında geleneksel olarak devam eden buluşmada öğrenciler ve öğretmenler geçen dönem içinde yapılan faaliyetler hakkında konuşup yeni dönem hakkında bilgi alışverişi yaptı. Yürüyüşün ardından yapılan piknik ile program sona erdi.

 

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Öğrencileri, Osmaniye’de Bir Araya Geldi

Öğretmen Biriminden Makale Değerlendirme Programı

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği (İLSANDER) Öğretmen Birimince 26 Ocak Salı günü Veli Aba Konferans Salonunda Prof. Dr. Mehmet Görmez'in 14. Anadolu Buluşmalarındaki sunumu “Beşeriyet Ademiyet ve İnsaniyet” makalesi değerlendirildi.

Öğretmen Biriminden Makale Değerlendirme Programı

İLSANDER'de Değerlendirme Programı Yapıldı

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneğinde (İLSANDER) 22 Eylül Perşembe günü Veli Aba Konferans Salonunda bu yıl 22-26 Ağustos tarihleri arasında “Dijital Çağ ve Dönüşen Dünya “temasıyla Ankara’da 16. Gerçekleştirilen Anadolu Buluşmalarına İlimizden katılım sağlayan Dernek üye ve gönüllülerince buluşmalarda sunumu yapılan konu ve konuklar ile buluşmaların gözlem ve değerlendirilmeleri yapıldı.

Değerlendirmede, her sene emek verilerek hazırlanan Anadolu buluşmalarının bu yıl da birçok konuya öncülük ettiğini, genel anlamda insanların birçok yönü ile yenilenme yaşadığını, bu tarz programlar başından sonuna kadar örgütlü ve organize hareket etmenin gücünü ve verimlilik göstermesini, sempozyum oturumlarından istifade etmelerini, hem çocuklar hem yetişkinler için çok yararlı olduğu konuşuldu. Bu kadar geniş çaplı bir programda en ince ayrıntısına kadar her şeyin düşünülerek yapılmasından dolayı organizasyon ekibine teşekkür edildi.

İLSANDER'de  Değerlendirme Programı Yapıldı

İlsan-Der Ortaöğretim İftarı Yapıldı.

İlsan-Der Ortaöğretim İftarı Yapıldı.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği (İLSANDER) Ortaöğretim Kız Öğrenci Birimi 9 Nisan cumartesi günü iftar programı düzenledi. Programa ortaokul, lise ve üniversiteli öğrenciler katıldı. İftar yemeği akabinde Ramazan etkinlikleri hakkındı hasbihal yapıldı. Ortaokul öğrencilerine yönelik yapılan kitap sınavında, dereceye giren kız öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program sona erdi.

İlsan-Der Ortaöğretim İftarı Yapıldı.

AKADDER Osmaniye “Aile Olmak”ı Tahlil Etti

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Osmaniye Temsilciliği, 22 Ocak Cumartesi günü İLSANDER Veli Aba Konferans Salonunda Tire Kitap tarafından yayınlarının “Aile Olmak” kitabının tahlili gerçekleştirildi. 

AKADDER Osmaniye “Aile Olmak”ı Tahlil Etti

İLSANDER "Kendini Keşfet, Geleceğe Umut Ol" Projesi’nin Tanıtım Programını Gerçekleştirdi

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği (İLSANDER) 17 Eylül Cumartesi Günü Veli Aba Konferans Salonunda 2022 Prodes Projeleri Kapsamında İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen " Kendini Keşfet, Geleceğe Umut Ol." Projesi’nin tanıtım programı yapıldı. Programda, Projenin amacı, içeriği, yöntemi ve faaliyet alanı ile ilgili proje kapsamında faaliyetlere dahil edilecek tek ebeveynli aileler bilgilendirildi.

Katılımcılara proje hakkında bilgi veren, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Bal,” Bu projede temel amacımız, " Balık tutmayı öğretmektir" ulaşmak istediğimiz hedef ise; Balık tutmak ve ondan sağlımız için faydalanmaktır." Projenin içeriğini oluşturan eğitsel, kültürel, sportif faaliyetler ve yine bu kapsamda yapılacak geziler ve buluşmalar hakkında bilgi verdikten sonra Proje Koordinatörü Ayşe Çiftçi ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Güven katılımcılara hitap ettiler.

Katılımcılar, yürütülecek faaliyetler ve eğitsel çalışmalar için gruplandırıldıktan sonra yapılan ikram ile program sona erdi.

İLSANDER "Kendini Keşfet, Geleceğe Umut Ol" Projesi’nin Tanıtım Programını Gerçekleştirdi

‘Kitap Seçiminde Dikkat Edilecek Kriterler’ Konferansı

‘Kitap Seçiminde Dikkat Edilecek Kriterler’ Konferansı

Prof. Dr. Abdullah Harmancı ile ‘Kitap Seçiminde Dikkat Edilecek Kriterler’ konulu konferans düzenlendi.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneğince (İLSANDER) 3 Mart Perşembe günü Veli Aba Konferans Salonunda Prof. Dr. Abdullah Harmancı’ nın konuşmacı olduğu “Kitap Seçiminde Dikkat Edilecek Kriterler ” konulu konferans düzenlendi. Programda özellikle Çocuk Kitapları, Çocuk Edebiyatı ve Çocukların İlkokul, Ortaokul ve Lise seviyelerindeki yaş gruplarına göre seçilecek kitaplarda dikkat edilmesi gereken kriterler ile Anne Babalar ile Öğretmenlerin bu konuda ki sorumlulukları hatırlatıldı. Program soru ve cevapların ardından Yazar’ın kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

‘Kitap Seçiminde Dikkat Edilecek Kriterler’ Konferansı

İLSANDER’de Yeni Dönem İlk Birimler Toplantısı Yapıldı 

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneğinde (İLSANDER) 15 Eylül Perşembe günü 2022-2023 yılı eğitim sezonunun ilk Birimler Toplantısı Fuat Sezgin Kitap Kahve’de yapıldı.

Akadder, EKE, Öğretmen, Ortaöğretim Birim sorumluları ve Yönetim Kurulunun birlikte gerçekleştirdiği toplantıda, yeni dönemde yürütülecek Birim faaliyetleri ile Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne başvurusu yapılan ve kabul edilen yetim ailelere yönelik birçok faaliyeti içinde barındıran “Kendini Keşfet, Geleceğe Umut Ol” Projesi çalışma konuları görüşüldü. 

İLSANDER’de Yeni Dönem İlk Birimler Toplantısı Yapıldı 

Emanet Bilinci ve Gönüllülük Hizmetiçi Eğitim Programı

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği'nce (İLSANDER) ders grubu sorumlularına yönelik 1 Ocak Cumartesi günü moderatörlüğünü Fatih Bebek’in yaptığı “Emanet Bilinci ve Gönüllülük” üst başlıklı Hizmetiçi Eğitim Programı düzenlendi.

Emanet Bilinci ve Gönüllülük Hizmetiçi Eğitim Programı
Image
Arabic English Turkish