Arabic English Turkish

AKADDER Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

AKADDER Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

AKADDER Adana tarafından düzenlenen II. Hizmetiçi Eğitim Programı 1 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana tarafından düzenlenen II. Hizmet içi Eğitim Kampı, 1 Ocak 2022 Cumartesi günü Ülfet Derneği genel merkezinde gerçekleştirildi. Kamp programına AKADDER Adana ile Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi (EKE) ve Ortaöğretim Komisyonları istişare kurulu üyeleri ve yöneticilerinden oluşan yaklaşık 50 kişi katıldı. Eğitimci Dürdane Aybay’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, AKADDER Adana’nın yıl içerisinde yaptığı faaliyetlerden kısa bir kesit sunan sinevizyonun izlenmesi ile devam etti.

Sunum akabinde ise AKADDER Adana sorumlusu Şeyma Bulut, bir açılış konuşması yaparak 2021 yılını kısaca değerlendirdi. Bulut’un hitabının ardından eğitimciler Halime Taş ve Fetiye Yıldız birer sunum yaparak salonda bulunan katılımcıları bilgilendirdi. Eğitimci Halime Taş yaptığı sunumda; etkin eğitimcide olması gereken özelliklere değinerek şunları söyledi: “idealist öğretmen tohumu eken, biter mi bitmez mi diye düşünmeyen insandır. İnsan kendi omuzlarının üstüne çıkabilen, kendini gerçekleştirebilen, yeni bir medeniyet kurabilen ya da kurulu olan medeniyeti canlandıran olmalıdır. Diri olmalı diri tutmalıdır, tarih tekerrürden ibarettir, çocuklar boş bir levha gibi doğmamıştır, fıtratı üzere doğmuştur."

Kamp programının ikinci sunumunu gerçekleştiren eğitimci Fetiye Yıldız ise hitabını, davette etkiyi artırmak başlığıyla sundu. Küçük kağıtlara yazılan kısa cümleler ve kelimeler üzerinden katılımcılara rastgele dağıtılan kağıtlar ile kısa cümleler kurarak karşılıklı konuşma şeklinde interaktif bir sunum gerçekleştiren Yıldız, danışan dağları aşar, danışmayan düz yolda şaşar sözü üzerinden istişare kültürünün önemine dikkat çekti.

Son olarak sözü alan Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu eğitimcisi Mürüvvet Yolaçan da salonda bulunanlara Grygory Petrov’un “İdealist Öğretmen” kitabının sunumunu gerçekleştirdi. Sunumların ardından ise katılımcılara çorba ikramında bulunuldu.

Yeni Haberler

İlgili Haberler

Image
Arabic English Turkish