Arabic English Turkish

Bülbülzade Vakfı, “Hayır Çarşısı ve Bahar Şenlikleri” gerçekleştirildi

Bülbülzade Vakfı, “Hayır Çarşısı ve Bahar Şenlikleri” gerçekleştirildi

Bülbülzade Vakfı’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Hayır Çarşısı ve Bahar Şenlikleri Kermesi Masal Park’ta gerçekleştirildi.

Bülbülzade Vakfı’nın her yıl ihtiyaç sahipleri yararına geleneksel olarak düzenlediği Hayır Çarşısı ve Bahar Şenlikleri bu sene 3-4-5 Haziran tarihlerinde, Masal Park’ta yapıldı. Hayır Çarşısında; yöresel ev yemekleri, kitap, halı, ayakkabı, pasta, tatlı, zücaciye, kıyafet, meşrubat ve tanıtım stantları yer aldı. Bahar şenlikleri kapsamında canlı müzik, söyleşi, çocuk ve spor etkinlikleri de gerçekleştirildi. Ortadoğu Medya, Evde Karakter Eğitimi Komisyonu ve Hayata Dokun Yetim Derneği, Hayır Çarşımızda stant açarak faaliyetlerini tanıttı. Kermesimizi Gaziantep’in çeşitli bölgelerinden binlerce insan ziyaret ederken birçok çevre ilden ziyaretçiye de ev sahipliği yaptı.

Bahar şenlikleri kapsamında Katre Sanat Merkezi Hocaları tarafından canlı müzik dinletileri gerçekleştirirken, Araştırmacı Yazar İbrahim Ali Sinanoğlu, Gaziantep Kent Konseyi Tarih, Kültür ve Sanat Grubu Başkanı Asım Mıhcıoğlu ve Şükriye Teyze karakteri ile hafızalarda yer edinen Gaziantepli Komedyen Ali Celal Aydıner, Gaziantep kültürü hakkında interaktif bir söyleşi gerçekleştirdi. Aynı zamanda Vakfı gönüllüleri Hüseyin Rahmi Açıkkol, Mehmet Kırıcı ve Hafız Murat Uncuer tarafından Kur’an Kerim Tilaveti akabinde Gaziantep Yöresine ait ezgilerin seslendirildi.

İstikrar Spor Kulübünde tekvando eğitimi alan çocuk ve gençlerimiz kermesimizde etkileyici bir gösteriye imza atarken Evde Karakter Eğitimi Komisyonunda eğitim gören çocuklara yönelik masal okuma, şiir okuma, dans, yüz boyama, halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma ve çevre temizliğine dikkat çeken yürüyüş etkinlikleri gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra Suriyeli Müzisyen Sufyan Biccon’un Hayal Çocuk müzik grubu gerçekleştirdiği performans ile büyük beğeni topladı.

Gaziantep Vali Yardımcısı Anıl Alkan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Aksoy, Masal Park'ta gerçekleştirdiğimiz Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerini ziyaret ederek stantları gezdi

 

 

Yeni Haberler

İlgili Haberler

Image
Arabic English Turkish