Arabic English Turkish

Gaziantep Arapça Kitap ve Kültür Günleri Başladı

Gaziantep Arapça Kitap ve Kültür Günleri Başladı

Uluslararası Arapça Yayıncıları Derneği ve Bülbülzade Vakfı’nın destekleri ile düzenlenen “Gaziantep Arapça Kitap ve Kültür Günleri” başladı.

25 Arapça eser yayınlayan yayınevinin katılımıyla 21-26 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Arapça Kitap ve Kültür Günleri’nin açılışı AK Parti eski Dış İlişkilerden ve İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Taner Beyoğlu, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ve birçok davetlinin katılımıyla yapıldı.

Masal Parkı yanı Kavaklık Şato Salonu’nda düzenlenen Arapça Kitap ve Kültür Günleri’nin açılışı dolayısıyla Yasin Aktay ve Turgay Aldemir birer selamlama konuşması yaptı. Aldemir konuşmasında kitap fuarının bu toprakların güvenine ve adaletine dönüşmesi için yeni bir açılım getireceğine inandığını belirterek;  “Birincisi düzenlenen bu fuarın devamının gelmesini diliyoruz. Gaziantep’te birçok Arap kökenli misafirimiz var onlarında bu fuar sayesinde kitapla buluşması sağlanıyor. Suriye de kültür merkezlerimizde öğrenciler okumak için kitap sırası bekliyor. Buradaki kitaplar da okunmak için sıra bekliyor. Bunların insanlarla buluşması gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından fuarın açılışı yapıldı. Fuar’a Tire Kitap da Arapça eserleriyle katılıyor.

Yasin Aktay ve beraberindeki heyet fuar açılışının ardından Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek çalışmalar ve gündemdeki konularla ilgili istişarelerde bulundu.

Yeni Haberler

İlgili Haberler

Image
Arabic English Turkish